وبسایت رسمی مسابقه رخ در رخ 500 تماس با ما اخبار مرتبط گالری تصاویر درباره مسابقه صفحه اصلی مسابقه همزمان شطرنج بین مرتضی محجوب و 500شطرنج باز
en مرتضی محجوب، قهرمان ایران، استاد بزرگ شطرنج
 
 
وبسایت شخصی مرتضی محجوب
 
fide سایت فدراسیون جهانی شطرنج
 
مدرسه شطرنج شهمات
 
 
.::: رکورد سیمولتانه جهان شکسته شد ::: مرتضی محجوب در یک ماراتن نزدیک به 18 ساعته، توانست رکورد مسابقه همزمان شطرنج را هم از لحاظ تعداد نفرات و هم از لحاظ درصد کسب امتیاز درحضور ناظر فیده بشکند ::: بازتاب جهانی رکوردشکنی مرتضی محجوب .::. آلبوم تصاویر بروز رسانی شد
  ..

خبر فوری: یکشنبه دوم آبان 89: مرتضی محجوب در مصاحبه با سایت شخصی خود، اعلام کرد که مجددا رکورد گینس را بهبود خواهد داد.

در پی شکسته شدن رکورد سیمولتانه مرتضی محجوب، مرتضی محجوب در مصاحبه ای با سایت رسمی خود اعلام کرد، به دنبال برگزاری جلسه ای فوری با مسوولین شطرنج ایران و حامیان مالی، تصمیم بر این گرفته شد که بعد از مسابقات آسیایی گوانگجو و در بهار سال 1389، مقارن با یکی از مناسبتهای ملی، مرتضی محجوب اقدام به شکستن رکورد سیمولتانه شطرنج بنماید. متن این خبر در سایت رسمی


..::.. بعد از مسابقه: گزارش مصور و کامل سایت معتبر chessbase.com از مسابقه سیمولتانه رخ در رخ 500 لینک خبر
..::.. بعد از مسابقه: دیدار مرتضی محجوب از ایرنا و مصاحبه با این خبرگزاری لینک خبر
..::.. بعد از مسابقه: گزارش کامل سایت معتبر chessvibes.com از برگزاری سیمولتانه مرتضی محجوب لینک خبر
..::.. بعداز مسابقه: گزارش تهران تایمز از سیمولتانه مرتضی محجوب. لینک خبر
..::..بعد از مسابقه: گزارش وبلاگ سوزان پولگار درمورد رکورد شکنی مرتضی محجوب. لینک خبر
..::..بعد از مسابقه: گزارش وبسایت فیده از مسابقه رخ در خ 500: لینک خبر
و سرانجام در ساعت 4 بامداد، رکورد سیمولتانه جهان توسط مرتضی محجوب شکسته شد
..::..روز مسابقه: با گذشتن ساعت از یک بامداد، تعداد شرکت کننده ها کمتر شده و سالن نیز شرایط مطلوبتری پیدا کرد. این مساله تاثیر بسزایی روی سرعت بازی مرتضی محجوب گذاشت.
..::..روز مسابقه:تدریجا با شکست و یا اتمام مسابقه شطرنج بازان و خروج آنها از سالن مشخص میشود بسیاری از آنها از استانهای دورافتاده کشور تنها به قصد شرکت در این مسابقه به تهران آمدها ند.
..::..روز مسابقه: حوالی ساعت دوازده شب، مجری سالن اعلام کرد که استاد بزرگ مرتضی محجوب رکورد را شکسته، و از این به بعد قصد بالاتر بردن آن را دارد. این خبر با تشویق حضار مواجه شد. سپس طی مراسم بسیار کوتاهی، جایزه ویژه مرتضی محجوب، از طرف نمایندگان شرکت فرازرین و گروه بایاتک، نماینده انحصاری محصولات کندی و زیرووات در ایران به وی اعطا شد.
..::..روز مسابقه: مقاومت بسیاری از شرکت کنندگان با وجود عقب بودن از استاد مرتضی محجوب و قطحی بودن شکستشان، بویژه در مراحل پایانی مسابقه، بسیار جالب و عجیب بود.
..::..روز مسابقه: با طولانی شدن زمان مسابقه تعدادی از شرکت کنندگان به دلیل ضعف بدنی، دچار مشکل فیزیکی شدند که با زحمات پزشک سالن، بیشتر آنها توانستند به بازی خودادامه دهند.
..::..روز مسابقه: علیرغم گرمای سالن، مرتضی محجوب پیشنهاد استراحات مسوولین و مربیان را قبول نکرد و بسیار بیشتر از زمان برنامه ریزی شده به مسابقه خود ادامه داد.
..::..روز مسابقه: تعدادی از شطرنجبازان نابینای کشور نیز در بین شرکت کنندگان حضور داشتند.
..::..روز مسابقه: آقای مهدی پور و مسوولین بخش آمار، بطور مرتب وضعیت درصد برد آقای محجوب را به وی اطلاع میدادند.
..::..روز مسابقه: نایب رئیس فیده در دو مرحله همراه دبیر فدراسیون شطرنج آقای هادی کریمی، به دقت وضعیت بازیها را بررسی نمود.
..::..روز مسابقه: خبرنگاران شبکه های مختلف داخلی و برون مرزی سیما در سالن حضور فعالی داشتند.
..::.. روز مسابقه: در دورهای اول رئیس سازمان تربیت بدنی، جناب آقای مهندس علی آبادی وارد سالن شده و با مسوولین مربطه و همینطور مرتضی محجوب صحبت کرد.
..::.. روز مسابقه: جمع قابل توجهی از ورزشکاران و هنرمندان به صورت متناوب به سالن یادگار آمده و مسابقه را تماشا کردند. از جمله کسانی که تا پایان مسابقه به سالن وارد شدند می توان به این عزیزان اشاره کرد: محمود میران، امیر غفار منش، سانازسماواتی، فردوس کاویانی، رضا فیاضی، حشمت مهاجرانی، سیروس دین محمدی، رحیم نوروزی، افشین پیروانی
و پرستو صالحی
..::.. روز مسابقه: آقای نزار الحاج، نایب رئیس فیده و ناظر سیمولتانه رخ در رخ 500 وارد سالن شده و موارد مربوطه را بررسی کرد. وی معتقد بود مرتضی کار سختی را پیش رو داشته و برای وی آرزوی موفقیت می نماید.
..::.. روز مسابقه: بدلیل مشکلات مربوط به برق سالن، تهویه ها خوب عمل نمیکنند و این مساله بیشترین تاثیر منفی خود را برروی استاد محجوب گذاشته است.
..::.. روز مسابقه: مراسم افتتاحیه سیمولتانه، با مجری گری یوسف نژاد، و درحضور مسوولین ارشد سازمان تربیت بدنی و فدراسیون شطرنج آغاز گردید.
..::.. روز مسابقه:از ساعت هفت و نیم صبح حراست مجموعه انقلاب خبر از تجمع وسیع شطرنجبازان و خانواده های آنها در جلوی درب ورودی دارد.
.::. توجه: شرکت کنندگانی که نامشان در لیست نهایی قرار دارد، باید ساعت هشت و نیم صبح 22 مرداد در محل مسابقه حاضر باشند.همچنین آگاهی از قوانین مسابقه سیمولتانه الزامی است. متن قوانین
..::.. مصاحبه مطبوعاتی تلویزیونی مرتضی محجوب انجام شد.
..::.. به درخواست بعضی از دوستان! و جهت اطمینان از رکورد دار بودن کیریل گئورگیف با 360 نفر، تصویر کیریل گئورگیف با گواهی موسسه گینس که اخیرا و مدتی پس از رکورد شکنی به دست وی رسیده است در سایت قرار داده شد. عدد سیصد و شصت در روی گواهی مشخص است. برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید. به امید شکسته شدن این رکورد در روز پنجشنبه 22 مرداد.
..::.. گزارش خبری کامل رخ در رخ 500 در مطرح ترین سایت شطرنج جهان، chessbase.com لینک خبر
..::..سه شنبه بیست مرداد، ساعت ده، کنفرانس مطبوعاتی پیش از مسابقه مرتضی محجوب در محل فدراسیون شطرنج ایران واقع در خیابان حجاب تهران
..::.. تماس با متقاضیان شرکت در سیمولتانه آغاز شد. افرادی که نتوانسته اند ثبت نام کنند، می توانند با ثبت نام در لیست نفرات ذخیره، شانس خود را جهت مشارکت در رکورد شکنی بیشتر کنند. برای توضیحات بیشتر با ستاد ثبت نام واقع در مدرسه شطرنج شهمات تماس بگیرید. لینک تماس
..::.. شرکت فرازرین، عضو گروه بایاتک و نماینده انحصاری محصولات کندی و زیرووات در ایران، جوایز نفیس دیگری برای شرکت کنندگان پیروز مسابقه در نظر گرفت.
..::.. نزار الحاج، نایب رئیس لیبیایی فیده، روز چهارشنبه وارد ایران میشود و نظارت بر انجام سیمولتانه رخ در رخ 500 را انجام خواهد داد.
..::.. مجری ورزشکار و مسلط برنامه های ورزشی، آقای یوسف نژاد، اجرای مراسم سیمولتانه را به عهده گرفت.
..::.. فرصت ثبت نام به پایان رسید.::.نزدیک هزار متقاضی برای شرکت در سیمولتانه .::. منتظر قرعه کشی و اعلام اسامی شرکت کنندگان باشید.
..::..مرتضی محجوب، روی جلد این شماره هفته نامه دنیای ورزش: یک نفر به 500 نفر! .::. به فکر این هستم که در آینده با 12 نفر به طور همزمان و با چشم بسته مسابقه شطرنج بدهم .::.برای انجام این مسابقه، دعوت به تورنمنتهایی در فرانسه و بلژیک را رد کردم.. لینک خبر ....دانلود مصاحبه(pdf)
..::..چهارشنبه14مرداد: مرتضی محجوب ، مهمان برنامه زنده روزاز نو شبکه دو: برای هر حرکت حداکثر 3 ثانیه فرصت فکر کردن دارم .::. طول مسیر برای انجام هر حرکت، حدود پانصد متر است. .::. هدف اولم گذشتن از مرز رکورد قبلی یعنی 360 نفر با هشتاد درصد برد است، و پس از آن رسیدن به رکوردیست که تا ده سال قابل شکستن نباشد .::. هر شرکت کننده بیست دقیقه وقت دارد تا برای انجام حرکت خود فکر کند.
..::..سه شنبه 13 مرداد: مرتضی محجوب در مصاحبه با شبکه خبر: از مسوولین ورزشی کشور انتظار همکاری بیشتری دارم.
..::.. آقای هادی کریمی، دبیر محترم فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران، و دارنده حکم برگزارکننده مسابقات بین المللی، رسما نظارت بر سیمولتانه رخ در رخ 500 را پذیرفتند.
..::..قطعی شد!!! جایزه سکه بهار آزادی، به ده نفر از کسانی که با حضور در محل برگزاری سیمولتانه رخ در رخ 500، نتیجه مسابقه را در هر مرحله زمانی درست حدس بزنند.
..::.. دوستانی که ثبت نام کرده اند، مطلع باشند: هنوز قرعه کشی و تماس با شرکت کنندگان آغاز نشده.از اواخر این هفته منتظر باشید.
..::..شنبه، 10 مرداد 88. مرتضی محجوب در مصاحبه با روزنامه جام جم:جهاني كردن نام شطرنج ايران مهم‌ترين انگيزه من در اين حركت است. با خودم عهد كرده بودم اگر مقام قهرماني بزرگسالان در سال 88 را به دست آورم متعاقب آن كاري انجام دهم تا پس از حركت زيباي احسان قائم‌مقامي، با ثبت يك ركورد بي‌نظير به نام يك ايراني بار ديگر نام ايران را در اين رشته مطرح كنم و مطمئنم كه در صورت موفقيت در اين كار، شطرنج كشورمان در بعد همگاني نيز شاهد جهش قابل‌توجهي خواهد بود...لینک خبر
..::.. جمعه 9مرداد: به دنبال افتتاح بخش انگلیسی سایت: ابراز تمایل برخی شطرنج بازان خارجی برای شرکت در سیمولتانه رخ در رخ 500.
..::..پنجشنبه 8مرداد: شبکه یک در برنامه خبری "تاپنجشنبه" گزارشی خبری با عنوان یک نفر به 500 نفر، از رکوردشکنی مرتضی محجوب پخش نمود. در بخشی از این گزارش محجوب ابراز امیداوری کرد که رکورد سیمولتانه را به نام ایران ثبت کند. برنامه ورزش و مردم نیز فردا جمعه گزارشی از این رکورد شکنی پخش خواهد نمود.
..::..نتیجه و مدارک مستند مسابقه، بلافاصله برای موسسه گینس ارسال میگردد. تلاش میشود مراحل ثبت رکورد، سریعتر از زمان صرف شده برای ثبت رکورد قبلی(گئورگیف) انجام پذیرد. موسسه گینس پس از بررسیهای دقیق که حداقل چهار هفته به طول می انجامد، رکورد مسابقه را در کتاب رکوردهای گینس ثبت می نماید.
..::..تماشاچیان بازی همزمان رخ در رخ پانصد، میتوانند در ورزشگاه انقلاب با پیش بینی نتیجه سیمولتانه، جوایز ارزنده ای را دریافت نمایند. همچنین برای این عزیزان برنامه های سرگرم کننده متعدد در نظر گرفته شده است.
..::.. بخش انگلیسی وبسایت ایران 500 راه اندازی شد.
..::..روزنامه خبرورزشی، چهارشنبه 7 مرداد: پیوس، قطبی و مدیر روستا، با مرتضی محجوب شطرنج بازی میکنند.
..::..چهارشنبه 7 مرداد: مرتضی محجوب در مصاحبه با شبکه های رادیویی جوان و تهران، به تشریح چگونگی روند مسابقه پرداخت. مرتضی با ذکر این نکته که رکورد قبلی سیمولتانه اش بیش از 130 نفر است، پیش بینی کرد که در سیمولتانه رخ در رخ 500، احتمالا باید بین 25تا30 هزار حرکت مهره انجام بدهد.
..::..سه شنبه، ششم مرداد: خبرگزاری مهر گزارش داد: کسب 400 پیروزی، متحمل حداکثر100 باخت و به دست آوردن 80 درصد امتیاز لازمه ثبت نام مرتضی محجوب در کتاب گینس است. لینک خبر

..::..سه شنبه، ششم مرداد: خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا): مرتضی محجوب در فکر شکستن رکورد جهان. 180 شطرنجباز حرفه ای. بیست هنرمند و سیصد نفر از علاقمندان شطرنج در رخ در رخ پانصد شرکت میکنند. لینک خبر

..::..امروز سه شنبه، ششم مرداد، پایگاه خبری ورزش ایران وابسته به سازمان تربیت بدنی ضمن اعلام رسمی خبر برگزاری مسابقه، اعلام کرد احتالا برخی از چهره های سرشناس ورزشی مثل فرشاد پیوس و علی اصغر مدیرروستا در این رویداد ورزشی شرکت میکنند. لینک خبر
..::..ستاد ثبت نام علاقمندان شرکت در رخ در رخ 500، مستقر در مدرسه شطرنج شهمات، امروز اعلام کرد از اواخر این هفته فهرست شرکت کنندگان سیمولتانه، در همین وبسایت درج میشود و با یکایک آنها تماس گرفته خواهد شد. لذا از ارسال پیاپی فرم و نیز تماس مکرر با ستاد ثبت نام خودداری فرمائید.
..::..برگزاری سیمولتانه رخ در رخ 500، به طور رسمی به اطلاع فدراسیون جهانی شطرنج(فیده)رسانده شد. این احتمال وجود دارد که فیده نمایندگان خود را نیز جهت نظارت به ایران بفرستد.
مدرسه شهمات ..::..ثبت نام حضوری شرکت در سیمولتانه رخ در رخ 500، از امروز شنبه سوم مرداد 88 در مدرسه شطرنج شهمات، آغاز شد.
..::..مرتضی محجوب در برنامه مستقیم "صبح آمد" به تشریح مسابقه رخ در رخ 500 پرداخت. وی ضمن یادآوری این مساله که برای ثبت رکورد باید هشتاد درصد امتیازات را بیاورد، عنوان کرد که احتمالا بیش از چهل کیلومتر در این مسابقه پیاده روی خواهد کرد. کاویانی مجری برنامه یادآوری کرد که طول این مسیر تقریبا مشابه مسیر تهران-کرج می باشد!!
..::..مرتضی محجوب، شنبه سوم مرداد ساعت هفت و نیم صبح، در برنامه صبح آمد شبکه سه، علاوه بر تشریح رکوردشکنی سیمولتانه خود، به پرسشهای علاقمندان نیز پاسخ میدهد.
..::..افشین قطبی در صورت حضور در ایران، در رقابت رخ در رخ 500 شرکت میکند. قطبی شطرنج را در سن پنج سالگی از پدر خود آموخته و معتقد است شطرنج رابطه عاطفی عمیقی بین او و پدرش ایجاد نموده است.
..::..پخش مستقیم رقابت سیمولتانه رخ در رخ 500، از شبکه سوم سیما در سه نوبت یک ساعته قطعی شد
..::..وبسایت رسمی مسابقه سیمولتانه رخ در رخ 500 افتتاح شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Copyrigh © 2009, Iran500.ir All Rights Reserved
Designed by: Bing